Блохи, кліщі та комарі. Навіщо від них захищати собаку.

Блохи .
У блохи 4 стадії розвитку. Кров’ю харчується тільки доросла особина. Якщо блоха потрапила на собаку, то вона живе на ній максимально довго. Блоха відкладає яйця після укусу. Проміжні стадії розвитку бліх (яйця, личинки і лялечки ) розвиваються поза собаки: на підстилці, на килимах, у щілинах на підлозі і т.д. Одна блоха здатна вкусити собаку до 400 разів на добу. Від бліх собака може заразитися огірковим ціп’яком (глистами), укуси і екскременти бліх провокує розвиток алергічного дерматиту.

Кліщі.
У кліща 4 стадії розвитку. Кров’ю харчуються всі стадії, крім яйця. Кліща неможливо відлякати від собаки. Кліщі переносять піроплазмоз, анаплазмоз, ерліхіоз і хвороба Лайма. Зараження відбувається через 12 – 24 годин після прикріплення кліща до шкіри , після того як кліщ добирається до кровоносної судини . Тому дуже важливо швидко, ще до укусу, вбити кліща та не допустити зараження собаки! Без своєчасного лікування піроплазмоз для собак смертельний. Хворобою Лайма хворіють не тільки собаки, а й люди.

Комарі .
Кров’ю харчуються тільки дорослі самки. Комарі є переносниками дирофіляріозу (серцеві глисти). Зараження відбувається в момент укусу.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.